Hovedbestyrelsen

Hovedbestyrelsen er Dansk Handicap Forbunds øverste politiske og besluttende organ i en kongresperiode.

Alle led af forbundet er repræsenteret i Dansk Handicap Forbunds hovedbestyrelse, som er forbundets øverste besluttende organ i en kongresperiode.

Hovedbestyrelsen består af 18 medlemmer, og deres fremmeste opgave er at træffe politiske beslutninger, som harmonerer med forbundets overordnede strategi og de beslutninger, der træffes på kongressen, som afholdes hvert andet år.

Susanne Olsen

Landsformand

Susanne Olsen

Skovgårds Alle 189
3500 Værløse
20 76 01 01
susanne@danskhandicapforbund.dk
Rikke Kastbjerg Pedersen

Næstformand

Rikke Kastbjerg Pedersen

Eskebækparken 9
1. tv
8660 Skanderborg
20 22 04 23
k@stbjerg.dk
Chanette Holst

Hovedkasserer

Chanette Holst

25 36 88 81
holst@mail.dk
Ann-Katrine Kviesgaard

Hovedbestyrelsesmedlem

Ann-Katrine Kviesgaard

Villavej 25
8300 Odder
61 71 10 17
akkviesgaard@me.com
Annelise Hansen

Hovedbestyrelsesmedlem

Annelise Hansen

Hillerødvejen 62
3250 Gilleleje
40 19 98 61
annelise-hansen@live.dk
Claus Bjarne Christensen

Hovedbestyrelsesmedlem

Claus Bjarne Christensen

Midvintervej 9
8200 Aarhus N
61 30 46 88 / 61 30 46 88
info@handiplanplus.dk
Gitte R. Reckendorff Nielsen

Hovedbestyrelsesmedlem

Gitte R. Reckendorff Nielsen

Bogensevej 85
5464 Brenderup Fyn
40 37 21 90
gitterrnielsen@hotmail.com
Helle Schmidt

Hovedbestyrelsesmedlem

Helle Schmidt

Kildehøjen 1
4690 Haslev
22 50 07 62
hcs@ryk.dk
Inger Steen Møller

Hovedbestyrelsesmedlem

Inger Steen Møller

Dortevej 2
9881 Bindslev
23 41 65 32
ingersteenmoller@gmail.com
John L. Sørensen

Hovedbestyrelsesmedlem

John L. Sørensen

Dalgas Alle 53
01. 0005
7800 Skive
27 32 84 12
john@danskhandicapforbund.dk
Kaj Hansen

Hovedbestyrelsesmedlem

Kaj Hansen

Markvej 145
9990 Skagen
22 53 40 73 / 20 86 45 54
klitrosen@skagennet.dk
Karsten Jensen

Hovedbestyrelsesmedlem

Karsten Jensen

Vestervej 15
6880 Tarm
20 14 22 36
kj.dhfnet@gmail.com
Lena Nielsen

Hovedbestyrelsesmedlem

Lena Nielsen

Holtevej 10
4571 Grevinge
59 65 95 86
lena.nielsen@ofori.dk
Per Bar Kæseler

Hovedbestyrelsesmedlem

Per Bar Kæseler

Skodsborg Strandvej 145A
st. tv
2942 Skodsborg
24 91 88 89
per@perhk.dk
Søren Møllgaard Kristensen

Hovedbestyrelsesmedlem

Søren Møllgaard Kristensen

Villavej 42
8300 Odder
61 30 54 18
sm@egmont-hs.dk
Tonny K. A. Ploug

Hovedbestyrelsesmedlem

Tonny K. A. Ploug

Engvej 18
st. 39
4700 Næstved
20 42 66 68
dhfnaestved.formand@gmail.com
Ulla Trøjmer

Hovedbestyrelsesmedlem

Ulla Trøjmer

Høje Gladsaxe 112
kl. th
2860 Søborg
30 48 12 01
u.trojmer@gmail.com
Jens Bouet

Fra Hovedkontoret - Direktør

Jens Bouet

53 56 13 33
jens@danskhandicapforbund.dk

Støt Dansk Handicap Forbund

Husk at skrive CPR-nummer, så sørger vi for at indberette beløbet til SKAT