Sekretariatet

Ledelse
Direktør-Jens Bouet

Direktør

Jens Bouet

+45 53 56 13 33
jens@danskhandicapforbund.dk

Bestyrelser og udvalg: Hovedbestyrelsen, Forretningsudvalget

Politik
Landsformand-Susanne Olsen
Afdelingschef-Jeppe S. Kerckhoffs

Afdelingschef

Jeppe S. Kerckhoffs

Politik, jura og rådgivning

+45 39 29 35 55
jeppe@danskhandicapforbund.dk

Udvalg: Social- og arbejdsmarkedspolitisk udvalg

Kommunikation
Redaktør-Bente Rødsgaard

Redaktør

Bente Rødsgaard

+45 39 29 35 55
bente@danskhandicapforbund.dk

Udvalg: Bygge- og trafikpolitisk udvalg

Kommunikations- og presseansvarlig-Mads Stampe

Kommunikations- og presseansvarlig

Mads Stampe

+45 60 66 67 58
mads@danskhandicapforbund.dk

Kommunikations- og projektmedarbejder-Line Nykjær Johansen

Kommunikations- og projektmedarbejder

Line Nykjær Johansen

line@danskhandicapforbund.dk

Uland
Afdelingsleder-Michael N. Larsen

Afdelingsleder

Michael N. Larsen

+45 39 29 35 55
michael@danskhandicapforbund.dk

Udvalg: Ulandsudvalget

Ulandskonsulent-Henry Lind

Ulandskonsulent

Henry Lind

+45 50 19 47 21
henry@danskhandicapforbund.dk

Udvalg: Ulandsudvalget

Ulandskonsulent-Sven Gårn Hansen

Ulandskonsulent

Sven Gårn Hansen

+45 39 29 35 55
sven@danskhandicapforbund.dk

Udvalg: Ulandsudvalget

Kommunikations-medarbejder-Peter Marx Nielsen

Kommunikations-medarbejder

Peter Marx Nielsen

+45 39 29 35 55
petermarx@danskhandicapforbund.dk

Udvalg: Ulandsudvalget

Administration
Direktionssekretær-Majbritt Bøge R. Larsen

Direktionssekretær

Majbritt Bøge R. Larsen

+45 39 29 35 55
majbritt@danskhandicapforbund.dk

Bestyrelser og udvalg: Hovedbestyrelsen
Forretningsudvalg

Assistent-Jeevan L. Sharma

Assistent

Jeevan L. Sharma

+45 39 29 35 55
jeevan@danskhandicapforbund.dk

Regnskab-Lene Penther Knap

Regnskab

Lene Penther Knap

+45 39 29 35 55
bogholder@danskhandicapforbund.dk

Rådgivning
Socialrådgiver-Inge Christensen

Socialrådgiver

Inge Christensen

+45 39 29 35 55
social@danskhandicapforbund.dk

Socialrådgiver-Dorthe Stief Christensen

Socialrådgiver

Dorthe Stief Christensen

+45 39 29 35 55
social@danskhandicapforbund.dk

Socialrådgiver-Lene Kjær

Socialrådgiver

Lene Kjær

+45 39 29 35 55
social@danskhandicapforbund.dk

Socialrådgiver-Lotte Tobiasen

Socialrådgiver

Lotte Tobiasen

+45 39 29 35 55
social@danskhandicapforbund.dk

Projekter
Netværkschef-Kurt Holm Nielsen

Netværkschef

Kurt Holm Nielsen

+45 40 21 17 88
kurt@danskhandicapforbund.dk

Projektkoordinator-Katrine Ibsen Larsen

Projektkoordinator

Katrine Ibsen Larsen

+45 28 34 12 20
katrine@danskhandicapforbund.dk

Konsulent-Marianne Nissen

Konsulent

Marianne Nissen

+45 51 97 77 50

marianne@danskhandicapforbund.dk

 

Den Glade Trøffel
Mødecenterleder & -koordinator-Nikolai Skousen

Mødecenterleder & -koordinator

Nikolai Skousen

+45 23 29 24 06
info@danskhandicapforbund.dk

Mødecenteret Den Glade Trøffel

Køkkenchef-Henrik Bojsen

Køkkenchef

Henrik Bojsen

+45 39 29 35 55
henrik@danskhandicapforbund.dk

Medhjælper, mødecenteret-Anna Shagalina

Medhjælper, mødecenteret

Anna Shagalina

Koldt køkken-Jani Andersen

Koldt køkken

Jani Andersen

+45 39 29 35 55

Køkkenassistent-Kenneth Sunne

Køkkenassistent

Kenneth Sunne

+45 39 29 35 55

Køkkenmedhjælper-Janne Rask Berg

Køkkenmedhjælper

Janne Rask Berg

Opvasker-Irene Pedersen

Opvasker

Irene Pedersen

+45 39 29 35 55

Bolivia
Landerepræsentant-Eduardo F. Guevara Rivero

Landerepræsentant

Eduardo F. Guevara Rivero

+591 42 42 152
eduardo.add.bol@gmail.com

 

Administrator -Nancy Apaza Patty

Administrator

Nancy Apaza Patty

+591 42 42 152
nancy.add.bol@gmail.com


Projektmedarbejder-Ibeth Coca Rocha

Projektmedarbejder

Ibeth Coca Rocha

+591 42 42 152
ibeth.add.bol@gmail.com


Honduras
Landerepræsentant-Maycol Lennin Guerrero

Landerepræsentant

Maycol Lennin Guerrero

+504 22 35 81 32
mg.add.hnr@gmail.com


Administrator-Senia Lizeth Delgado

Administrator

Senia Lizeth Delgado

+504 22 35 81 32
sd.add.hn@gmail.com


Projektmedarbejder-Cinthia Roxana González

Projektmedarbejder

Cinthia Roxana González

cg.add.hn@gmail.com

Logistiker-Elvin de Jesús Pavón

Logistiker

Elvin de Jesús Pavón

Vietnam
Landerepræsentant-Pham thi Cam Ly

Landerepræsentant

Pham thi Cam Ly

ptcly@yahoo.fr

Projektmedarbejder-Nguyen Hong Long

Projektmedarbejder

Nguyen Hong Long

honglong278@gmail.com

 

Vi har brug for din støtte!

Alle beløb er fradragsberettigede, når du indtaster dit CPR-nummer.